Hořické trubičky

horice-v-podkrkonosiHořické trubičky -  vyrábíme -Nabízíme

Kakaové , Kakaové polomáčené,  kokosové polomáčené, Nugátoarašídové.

Beleno v balíčkách po třech kusech (34g nemáčené, 38g máčené).

Expediční balení po 50ks, nebo 100ks balíčků v krabici.

tradicni-horicke-trubicky

trubicky-z-horic

 

Přejeme Vám dobrou chuť....

 

 

horicke-trubicky-kakaove-pekan-andrle-horice

horicke-trubicky-kakaove-polomacene-pekan-andrle-horice

horicke-trubicky-kokosove-polomacene-pekan-andrle-horice

 horicke-trubicky-nugatoarasidove-pekan-andrle-horice

 Něco málo z historie trubiček:

bonHořické trubičky mají původ ve Francii. Přesnou dobu vzniku nelze určit, ale tento dezert lze nalézt na obraze již z roku 1630. Trubičky tak pravděpodobně byly pochoutkou tehdejší šlechty i krále slunce Ludvíka XIV.Výroba slavných hořických trubiček je obestřena legendou z napoleonských válek. Když do Hořic zabloudily trosky Napoleonovy armády po nezdařeném tažení do Ruska v roce 1812, jedna z místních žen se ujala nemocného Francouze, údajně kuchaře samotného císaře. Uzdravil se jen díky její péči a na oplátku jí svěřil vzácný recept na Napoleonovu oblíbenou pochoutku. Hořické trubičky zakrátko dobyly srdce milovníků sladkostí na celém světě.

 

znamkaBrusel 21. května 2007 (zpravodaj ČTK) - Hořické trubičky se staly sedmým českým výrobkem, kterému Evropská unie udělila ochrannou známku původu. Typickou místní pochoutku tak budou moci v rámci EU nadále péct pouze místní výrobci z Hořic na Jičínsku. Systém označování tradičních výrobků z určitých zeměpisných oblastí, které se pak nesmějí vyrábět nikde jinde, vznikl v roce 1992.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení